"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
PANEL WNIOSKODAWCY
PANEL BENEFICJENTA

E-mail:
XV posiedzenie Rady LGD Ziemia Bielska
17.02.2017.
 Informujemy, że XV posiedzenie Rady LGD Ziemia Bielska, podczas którego rozpatrywane będą protesty wniesione w ramach naborów 1-11/2016, odbędzie się 22.02.207 r. (tj. środa) o godz. 10:00, w sali 122 w budynku Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, przy ul. Piastowskiej 40. Porządek obrad do pobrania tutaj.
 
Uwaga Wnioskodawcy!
16.02.2017.
Już wkrótce ARiMR uruchomi portal, na którym beneficjenci działań realizowanych w ramach PROW 2014 - 2020 będą zobowiązani zamieszczać zapytania ofertowe.
 
W celu zapewnienia wnioskodawcom/beneficjentom PROW 2014-2020 możliwości wywiązania się z obowiązku wyboru oferty w trybie konkurencyjnym, ARiMR przygotowuje specjalny portal, na którym wnioskodawcy / beneficjenci działań / poddziałań realizowanych w ramach PROW 2014-2020 będą zobowiązani zamieszczać zapytania ofertowe, np. na wykonanie usługi lub zakup maszyn czy urządzeń niezbędnych do wykonywania określonego rodzaju działalności.
 
Portal zostanie udostępniony do 18 marca 2017 r., natomiast 30 dni przed planowanym udostępnieniem Portalu, ARiMR opublikuje szczegółowe informacje dotyczące jego lokalizacji, obsługi oraz o sposobie nabywania uprawnień niezbędnych do zalogowania się na Portalu. Od dnia uruchomienia portalu ofertowego, zamieszczenie zapytania ofertowego będzie jedynym sposobem pozyskania wykonawcy / dostawcy. Oznacza to, że dotychczasowy tryb wysyłania trzech zapytań ofertowych do wybranych wykonawców / dostawców, zostaje zastąpiony publikacją zapytania ofertowego na Portalu Ogłoszeń ARiMR.
 
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej ARiMR.  

 
Ogłoszenie o naborach wniosków
08.02.2017.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym (08 lutego 2017 r.) ogłosiliśmy nabory wniosków w ramach podejmowania, rozwijania działalności gospodarczej, zachowania dziedzictwa lokalnego, wzmacniania kapitału społecznego oraz wspierania współpracy między podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą na obszarze wiejskim objętym LSR w zakresie świadczenia usług turystycznych. Ogłoszenia o naborach wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami znajdują się w Panelu Wnioskodawcy w zakładce Aktualne nabory.  
 
Wnioski będą przyjmowane w terminie 22 lutego - 14 marca, wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska.
 

 
Informacja o planowanej do realizacji operacji własnej
08.02.2017.

LGD Ziemia Bielska informuje o możliwości zgłoszenia zamiaru realizacji operacji odpowiadającej zakresowi operacji własnej pn. Marka lokalna – koncepcja, wizualizacja i badanie rynku. 

 

Termin składania zgłoszeń: od 09.02.2017 r. do 10.03.2017 r. w biurze Stowarzyszenia.

 

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się w zakładce Nabory/Projekty własne

 
Warsztaty z przygotowania biznesplanu
05.02.2017.

 14 i 15 lutego zapraszamy zainteresowanych Wnioskodawców na bezpłatne warsztaty z przygotowania biznesplanu. Warszaty odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40, w godzinach 16.00-19.00.

 

14.02.2017 r. - warsztaty dla wnioskodawców z zakresu podejmowania działalności gospodarczej - UWAGA! BRAK MIEJSC.

 

15.02.2017 r. - warsztaty dla wnioskodawców z zakresu rozwijania działalności gospodarczej i wspierania współpracy przedsiębiorców z branży turystycznej formularz rejestracyjny

 

Ilość miejsc jest ograniczona, na zgłoszenia czekamy do 10.02.2017 r.

 

UWAGA! Po wypełnieniu formularza system nie wysyła powiadomień a jedynie wyświetla komunikat "Zgłoszenie zostało przyjęte!". Gdy wyczerpie się limit miejsc, system wyświetli komunikat - " Osiągnięto limit miejsc. Zgłoszenie nie zostało przyjęte!".

 
Ostatnie wolne miejsca na szkolenia!
30.01.2017.

 Uwaga! Osiągnęliśmy limit miejsc na wtorkowe szkolenie dla osób podejmujących działalność gospodarczą. Można się jeszcze zapisać na szkolenie w środę i czwartek:

 

01.02.17 r. rozwijanie działalności gospodarczej; wspieranie współpracy między przedsiębiorcami z branży turystycznej - program, formularz rejestracyjny.  
 
02.02.17 r. zachowanie dziedzictwa lokalnego; wzmacnianie kapitału społecznego - program, formularz rejestracyjny.

 

Na zgłoszenia czekamy do 01 lutego. 

 
Zapraszamy na szkolenia przed wiosennymi naborami wniosków
18.01.2017.

 Mieszkasz lub prowadzisz działalność na obszarze gmin Ziemi Bielskiej i chcesz skorzystać z dotacji? Weź udział w naszych bezpłatnych szkoleniach i skorzystaj z jednego z kilkunastu wiosennych naborów wniosków.

Szkolenia, prowadzone przez p. Marzenę Cieślak, eksperta ds. wdrażania podejścia LEADER w ramach PROW 2014-2020, odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. Piastowska 40, Bielsko-Biała (sala 122).

Aby zarejestrować się na szkolenie, należy wypełnić formularz dostępny poniżej:

 

31.01.17 r. podejmowanie działalności gospodarczej - program, formularz rejestracyjny.

 

01.02.17 r. rozwijanie działalności gospodarczej; wspieranie współpracy między przedsiębiorcami z branży turystycznej - program, formularz rejestracyjny.   

 

02.02.17 r. zachowanie dziedzictwa lokalnego; wzmacnianie kapitału społecznego - program, formularz rejestracyjny.

 

Na zgłoszenia czekamy do 27 stycznia - ilość miejsc jest ograniczona do 50 osób na jedno szkolenie. 

 
Planowane nabory wniosków
18.01.2017.

 Jesienne nabory wniosków już za nami, czas więc na kolejne konkursy, które planujemy już na przełomie lutego i marca. Tym razem oprócz naborów wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej czy zachowanie dziedzictwa lokalnego ogłosimy nowe zakresy wsparcia tj. wspieranie współpracy przedsiębiorców z branży turystycznej oraz wzmacnianie kapitału społecznego - szczegóły w zakładce Preferowane typy operacji.

Nabory wniosków poprzedzone będą kompleksowymi szkoleniami z przygotowania dokumentacji konkursowej organizowanymi w dniach 31 stycznia, 1 i 2 lutego. Rejestracja na te bezpłatne szkolenia rozpocznie się wkrótce. 

 
Zapraszamy na XXVI Walne Zebranie Członków
10.01.2017.
W imieniu Zarządu serdecznie zapraszamy na XXVI Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska, które odbędzie się 13 stycznia 2017 r. (piątek) o godzinie 14:00 na terenie budynku Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, w sali 122 (I piętro).
 
Wynik konsultacji dotyczących planowanych zmian w kryteriach wyboru operacji Stowarzyszenia LGD Ziemia Bielska.
06.01.2017.
 Dziękujemy Państwu za udział w konsultacjach. Państwa wkład został odzwierciedlony w poprawionej wersji kryteriów podlegających zmianie. Wersja ta zostanie poddana pod głosowanie podczas najbliższego Walnego Zebrania Członków LGD Ziemia Bielska 13 stycznia 2017 roku.
Plik z kryteriami do pobrania
(Kolorem czerwonym zaznaczono pierwotne zmiany, natomiast niebieskim te wynikłe z konsultacji.)
 
Zaproszenie na spotkanie informacyjne związane z ogłoszeniem konkursów w ramach Osi priorytetowej X
03.01.2017.
Uprzejmie informujemy, że Wydział Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje w dniu 5 stycznia br. (czwartek) w Katowicach (ul. Dąbrowskiego 23, Budynek Urzędu Marszałkowskiego, Sala Kolumnowa, godz. 9.00-13.00) spotkanie informacyjne związane z ogłoszeniem konkursów w ramach Osi priorytetowej X – Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działanie 10.3. - Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Poddziałanie 10.3.1. - Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – ZIT, Poddziałanie 10.3.2. - Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – RIT oraz Poddziałanie 10.3.5. - Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – wsparcie działań wynikających z Lokalnych Strategii Rozwoju obejmujących obszary wiejskie i rybackie.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 123