"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
PANEL WNIOSKODAWCY
PANEL BENEFICJENTA

E-mail:
Jaworzański Wrzesień
03.09.2016.

 Już dziś, 03 września, zapraszamy na nasze stoisko promocyjne podczas Jaworzańskiego Września w Amfiteatrze w Jaworzu. Na stoisku będzie można dowiedzieć się najświeższych informacji na temat planowanych naborów wniosków czy innych działań prowadzonych przez LGD Ziemia Bielska. Odwiedzający mogą także wziąć udział w konkursie i wygrać cenne nagrody. Zapraszamy!

 
Szkolenia dla Wnioskodawców
30.08.2016.

 Uwaga Wnioskodawcy, w związku ze zbliżającymi się jesiennymi naborami wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej, zachowanie dziedzictwa lokalnego, budowę lub przebudowę niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej organizujemy bezpłatne szkolenia z przygotowania wniosków projektowych.

 

Szkolenia odbędą się w dniach 21.09, 22.09 oraz 23.09 w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. Piastowska 40, w godz. 09.00-15.00.

 

W celu rejestracji należy wypełnić elektroniczny formularz:

 

21.09. 2016 r. Podejmowanie działalności gospodarczej  

22.09.2016 r. Zachowanie dziedzictwa lokalnego, budowa lub przebudowa niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej

23.09.2016 r. Rozwijanie działalności gospodarczej 

 
Zapraszamy na konferencję
29.08.2016.
Mieszkasz na obszarze LGD Ziemia Bielska? Jesteś przedsiębiorcą, przedstawicielem NGO lub samorządu? A może planujesz założyć firmę? Weź udział w naszej konferencji inaugurującej  i dowiedz się jak możesz pozyskać dotację za pośrednictwem LGD Ziemia Bielska.
Podczas konferencji przedstawimy co możemy zaoferować Ci w nowym okresie programowania. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy trzy panele, w pierwszym przybliżymy czym jest Strategia RLKS i jakie są możliwości pozyskania dotacji, w drugim eksperci przedstawią swoje doświadczenia związane z realizacją projektów a w trzecim panelu odpowiedzą na nurtujące pytania.
Jeśli chcesz wziąć udział w konferencji wypełnij poniższy formularz i dostarcz go do nas do 31 sierpnia - uwaga! ilość miejsc jest ograniczona!
 
 
Nadanie numeru identyfikacyjnego
25.08.2016.

newsInformujemy, że numer identyfikacyjny nadawany jest przed Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski o nadanie tego numeru znajdują się pod adresem http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ewidencja-producentow.html

 
Spotkania informacyjne już za nami!
22.08.2016.

newsW dniach od 9 do 19 sierpnia przeprowadziliśmy cykl dziewięciu spotkań informacyjnych "LGD - dotacje. Kto i na co  może uzyskać dofinansowanie"  w gminach członkowskich naszego Stowarzyszenia.  Spotkania, skierowane do mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju 2016-23 dotyczyły możliwości uzyskania dotacji w ramach jej wdrażania. Staraliśmy się przekazać kilka najważniejszych kwestii, czyli m. in. cele naszej strategii, zakres operacji i lokalne kryteria wyboru.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom (których było ponad 170!) za obecność oraz ciekawe, a czasem trudne pytania. Odpowiedzi na bieżąco zamieszczamy w panelu Pytania i odpowiedzi.
Fotorelacja ze spotkań już wkrótce!

 
RPO WSL 2014-2020  nabory wniosków zgodnych ze strategiami LGD
22.08.2016.

newsZarząd Województwa Śląskiego ogłosił nabory wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Nabory dotyczą m. in. następujących działań:


- Działanie 9.1 Aktywna integracja

 

- Poddziałanie 9.1.4 Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności lokalnych - wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie.

 

- Działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne

 

- Poddziałanie 9.2.4 Rozwój usług społecznych - wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie.
 
Nasze Stowarzyszenie ma za zadanie wydawać opinie dotyczące wniosków z powyższych naborów pod względem ich zgodności z celami Lokalnej Strategii Rozwoju Ziemi Bielskiej. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego dokumentu – prosimy o kontakt.
 
Szczegółowy zakres oraz zasady znajdują sie tutaj: https://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/101 i https://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/103

 
Przedsiębiorco! Zapraszamy Cię na Konferencję Inauguracyjną!
19.08.2016.

 Uwaga przedsiębiorcy z branż: Turystyka, rekreacja, usługi czasu wolnego; Produkty i usługi lokalne; Odnawialne Źródła Energii, ochrona środowiska i innowacje; Usługi społeczne oraz osoby planujące podjąć działalność w tym zakresie.

Zapraszamy na konferencję inaugurującą pn. Nowe możliwości Ziemi Bielskiej, która odbędzie się 6 września w Kinie Świt w Czechowicach Dziedzicach. Jeśli jesteś ciekawy co możemy zaoferować Ci w nowym okresie programowania, jakie są nasze plany i czym jest Strategia RLKS a także  jeśli chcesz poznać dobre przykłady, wypełnij poniższy formularz i dostarcz go do nas.

Na twoje zgłoszenie czekamy do 26 sierpnia - uwaga! ilosć miejsc jest ograniczona!

Formularz do pobrania

Program konferencji

 
Broszura Nowe możliwości Ziemi Bielskiej
19.08.2016.
W zakładce Panel Beneficjenta - Do pobrania zamieściliśmy naszą broszurę informacyjną "Nowe Możliwości Ziemi Bielskiej". Zachęcamy do lektury!
 
Spotkanie informacyjne - RPO WŚ
09.08.2016.
 Informujemy, iż Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonych konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 -  OŚ PRIORYTETOWA IX Włączenie społeczne, DZIAŁANIE 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.1.4 Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności lokalnych - wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie oraz Poddziałanie 9.2.4. Rozwój usług społecznych – wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie.
Czytaj całość
 
Uwaga mieszkańcy Jaworza, Porąbki, Wilamowic i Wilkowic!
09.08.2016.

Mamy jeszcze wolne miejsca na bezpłatne spotkania informacyjne w dniach:

 

Jaworze - 10 sierpnia, godz. 18.00-20.00

Wilkowice - 12 sierpnia, godz. 14.30-16.30 

Porąbka - 18 sierpnia, godz. 16.00-18.00

Wilamowice - 19 sierpnia, godz. 16.00-18.00

 

Bliższe informacje pod numerem telefonu: 033 813 69 64 

 
Spotkania informacyjne - ostatnie wolne miejsca!
02.08.2016.
Chcesz założyć firmę, jesteś przedsiębiorcą, przedstawicielem gminy lub działasz w organizacji pozarządowej? Masz pomysł i szukasz funduszy na jego realizację? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym organizowanym przez LGD Ziemia Bielska pn. „LGD Ziemia Bielska – dotacje. Kto i na co może uzyskać dofinansowanie” – mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca!
W celu rejestracji na spotkanie należy wypełnić poniższy formularz i dostarczyć go nam osobiście, wysłać pocztą lub emailem (zeskanowany) do dnia 08.08.2016r.
 
Formularz rejestracyjny 
Harmonogram  
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 102