"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
PANEL WNIOSKODAWCY
PANEL BENEFICJENTA

E-mail:
Spotkania informacyjne już za nami!
22.08.2016.

newsW dniach od 9 do 19 sierpnia przeprowadziliśmy cykl dziewięciu spotkań informacyjnych "LGD - dotacje. Kto i na co  może uzyskać dofinansowanie"  w gminach członkowskich naszego Stowarzyszenia.  Spotkania, skierowane do mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju 2016-23 dotyczyły możliwości uzyskania dotacji w ramach jej wdrażania. Staraliśmy się przekazać kilka najważniejszych kwestii, czyli m. in. cele naszej strategii, zakres operacji i lokalne kryteria wyboru.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom (których było ponad 170!) za obecność oraz ciekawe, a czasem trudne pytania. Odpowiedzi na bieżąco zamieszczamy w panelu Pytania i odpowiedzi.
Fotorelacja ze spotkań już wkrótce!

 
RPO WSL 2014-2020  nabory wniosków zgodnych ze strategiami LGD
22.08.2016.

newsZarząd Województwa Śląskiego ogłosił nabory wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Nabory dotyczą m. in. następujących działań:


- Działanie 9.1 Aktywna integracja

 

- Poddziałanie 9.1.4 Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności lokalnych - wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie.

 

- Działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne

 

- Poddziałanie 9.2.4 Rozwój usług społecznych - wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie.
 
Nasze Stowarzyszenie ma za zadanie wydawać opinie dotyczące wniosków z powyższych naborów pod względem ich zgodności z celami Lokalnej Strategii Rozwoju Ziemi Bielskiej. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego dokumentu – prosimy o kontakt.
 
Szczegółowy zakres oraz zasady znajdują sie tutaj: https://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/101 i https://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/103

 
Przedsiębiorco! Zapraszamy Cię na Konferencję Inauguracyjną!
19.08.2016.

 Uwaga przedsiębiorcy z branż: Turystyka, rekreacja, usługi czasu wolnego; Produkty i usługi lokalne; Odnawialne Źródła Energii, ochrona środowiska i innowacje; Usługi społeczne oraz osoby planujące podjąć działalność w tym zakresie.

Zapraszamy na konferencję inaugurującą pn. Nowe możliwości Ziemi Bielskiej, która odbędzie się 6 września w Kinie Świt w Czechowicach Dziedzicach. Jeśli jesteś ciekawy co możemy zaoferować Ci w nowym okresie programowania, jakie są nasze plany i czym jest Strategia RLKS a także  jeśli chcesz poznać dobre przykłady, wypełnij poniższy formularz i dostarcz go do nas.

Na twoje zgłoszenie czekamy do 26 sierpnia - uwaga! ilosć miejsc jest ograniczona!

Formularz do pobrania

Program konferencji

 
Broszura Nowe możliwości Ziemi Bielskiej
19.08.2016.
W zakładce Panel Beneficjenta - Do pobrania zamieściliśmy naszą broszurę informacyjną "Nowe Możliwości Ziemi Bielskiej". Zachęcamy do lektury!
 
Spotkanie informacyjne - RPO WŚ
09.08.2016.
 Informujemy, iż Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonych konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 -  OŚ PRIORYTETOWA IX Włączenie społeczne, DZIAŁANIE 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.1.4 Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności lokalnych - wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie oraz Poddziałanie 9.2.4. Rozwój usług społecznych – wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie.
Czytaj całość
 
Uwaga mieszkańcy Jaworza, Porąbki, Wilamowic i Wilkowic!
09.08.2016.

Mamy jeszcze wolne miejsca na bezpłatne spotkania informacyjne w dniach:

 

Jaworze - 10 sierpnia, godz. 18.00-20.00

Wilkowice - 12 sierpnia, godz. 14.30-16.30 

Porąbka - 18 sierpnia, godz. 16.00-18.00

Wilamowice - 19 sierpnia, godz. 16.00-18.00

 

Bliższe informacje pod numerem telefonu: 033 813 69 64 

 
Spotkania informacyjne - ostatnie wolne miejsca!
02.08.2016.
Chcesz założyć firmę, jesteś przedsiębiorcą, przedstawicielem gminy lub działasz w organizacji pozarządowej? Masz pomysł i szukasz funduszy na jego realizację? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym organizowanym przez LGD Ziemia Bielska pn. „LGD Ziemia Bielska – dotacje. Kto i na co może uzyskać dofinansowanie” – mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca!
W celu rejestracji na spotkanie należy wypełnić poniższy formularz i dostarczyć go nam osobiście, wysłać pocztą lub emailem (zeskanowany) do dnia 08.08.2016r.
 
Formularz rejestracyjny 
Harmonogram  
 
Wzory wniosków
28.07.2016.
Z przyjemnością informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała nam oficjalną wersję wniosków wraz z instrukcjami. Wnioski o przyznanie pomocy znajdują się w Panelu Wnioskodawcy, zakładka Dokumenty natomiast wnioski o płatność w Panelu Beneficjenta, zakładka Wzory Wniosków. 
 
Zapraszamy na spotkanie informacyjne
18.07.2016.

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne organizowane w każdej z gmin członkowskich. Podczas spotkań będzie można uzyskać informacje na temat Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność 2016-2023 a także na temat dotacji, które będą dostępne w ramach jej wdrażania. 
W celu rejestracji na spotkanie należy wypełnić poniższy formularz i dostarczyć go nam osobiście, wysłać pocztą lub emailem (zeskanowany) do dnia 03.08.2016r.

 

Formularz rejestracyjny 

Harmonogram  

 

 
Przewidywane terminy naboru wniosków
15.07.2016.

Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska informuje, że pierwsze nabory wniosków planowane są na październik 2016 r. Nabory będą dotyczyły wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej, budowy lub przebudowy ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej (środki przewidziane dla jednostek samorządu terytorialnego), zachowania dziedzictwa lokalnego.

Zachęcamy do zapoznania się z rodzajem operacji, na które można uzyskać wsparcie w zakładce Zakres wsparcia - Preferowane przedsięwzięcia. 

 
Poprzednia wersja strony internetowej
12.07.2016.
 Informujemy, że poprzednia wersja strony internetowej znajduje się w zakładce Archiwum.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 113