"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
PANEL WNIOSKODAWCY
PANEL BENEFICJENTA


E-mail:
Ogłaszamy nabory wniosków!
16.09.2020.
Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj (16 września 2020 r.) ogłosiliśmy nabory wniosków z zakresu podejmowania działalności gospodarczej, rozwoju działalności gospodarczej, zachowania dziedzictwa lokalnego, rozwoju niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej.
Ogłoszenia o naborach wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami znajdują się w Panelu Wnioskodawcy w zakładce Aktualne nabory .

Wnioski będą przyjmowane w terminie 07-21 października 2020 r., wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska.
 
Uwaga beneficjenci i potencjalni wnioskodawcy poddziałania 19.2!
16.09.2020.
10 września 2020 roku zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Niniejszy akt prawny wprowadza wiele zmian, w tym najważniejsze:

podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej nie może jej wykonywać w okresie 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tej pory obowiązywał okres 2 lat)
beneficjent premii na podejmowanie działalności gospodarczej jest zobowiązany do:
- wykonywania działalności gospodarczej,
- podlegania ubezpieczeniom,
- utrzymania miejsca pracy
przez łącznie co najmniej 2 lata w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia, w którym upływają 2 lata od dnia wypłaty płatności końcowej (do tej pory zobowiązany był do 2 lat od dnia otrzymania płatności końcowej)

beneficjenci zarówno podejmowania, jak i rozwijania działalności gospodarczych nie muszą wykazywać osiągnięcia co najmniej 30% zakładanego w biznesplanie, ilościowego lub wartościowego poziomu sprzedaży produktów lub usług do dnia, w którym upłynie rok od dnia otrzymania płatności końcowej.

Z ww. dokumentem można zapoznać się pod adresem TUTAJ. Niestety tekst jednolity nie został opublikowany, jeżeli ktoś byłby takim (stworzonym przez nas) zainteresowany to prosimy o kontakt!
 
Zaproszenie na webinarium
27.08.2020.
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej zaprasza 08.09.2020 r. na Webinarium: „Fundusze europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej - przegląd dostępnych możliwości”
 
KONKURS FOTO STACJA REGENERACJA
06.08.2020.
Do wygrania w ramach konkursu kaski rowerowe  Kross BORAO!
Aby wziąć udział w konkursie należy:
 
1. Wykonać zdjęcie podczas wycieczki rowerowej na obszarze Lokalnej Grupy Działania Ziemia Bielska w dniach 07.08.2020 – 09.08.2020.
 
2. Na zdjęciu konkursowym mają być widoczne:
a) Uczestnik konkursu, sam lub z max. jedną pełnoletnią osobą towarzyszącą podczas wycieczki rowerowej.
b) Ciekawe miejsce, widok, atrakcja turystyczna, „Stacja Regeneracja” zrealizowana podczas projektu lub ciekawy moment, zjawisko atmosferyczne w artystycznym ujęciu.
 
3. Zamieścić zdjęcie konkursowe w komentarzu pod ogłoszeniem o konkursie na Fanpage-u  LGD Ziemia Bielska w czasie trwania edycji konkursu, wraz ze wskazaniem miejscowości jego wykonania i hasztagiem #konkursfotostacjaregeneracja.
 
4. Zamieścić zdjęcie konkursowe z ustawieniami „Publiczne” na własnym profilu w serwisie Facebook z hasztagiem #konkursfotostacjaregeneracja.

5. Przesłać na adres e-mail organizatora konkursu biuro@ziemiabielska.pl dane osobowe identyfikujące uczestnika konkursu imię, nazwisko, wiek oraz miejscowość zamieszkania wraz z linkiem do konkursowego zdjęcia.
 
6. Polubić profil Facebook Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska.

 
Nagrody otrzyma pierwsze 50 osób spełniających warunki konkursu.     
 
                REGULAMIN KONKURSU  
 
 
UWAGA :
1. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.
2. W konkursie można wziąć udział tylko raz.
3. Za udział w konkursie można otrzymać tylko dwa kaski.
 
 

 
Budowanie potencjału NGOs - podpisanie umowy
20.07.2020.

 

 Z przyjemnością informujemy, że 20 lipca 2020 r. podpisaliśmy umowę o przyznanie pomocy na realizację projektu grantowego pt. Budowanie potencjału NGOs. Celem projektu jaki sobie postawiliśmy będzie: u możliwienie sprawniejszej  realizacji  działań  statutowych  piętnastu  organizacji  pozarządowych z terenu LGD Ziemia Bielska. 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja „Budowanie potencjału NGOs” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Cel zadania: u możliwienie sprawniejszej  realizacji  działań  statutowych  piętnastu  organizacji  pozarządowych z terenu LGD Ziemia Bielska. Przewidywane wyniki operacji: wsparcie 20 organizacji pozarządowych świadczących usługi dla społeczności. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 260