Technologia Tłumacz
PL GB DE IT Gmina Bestwina Gmina Czechowice-Dziedzice Gmina Jasienica Gmina Jaworze Gmina Kozy Gmina Por?bka Gmina Wilamowice Gmina Wilkowice Gmina Buczkowice
PYTANIA I ODPOWIEDZI

Styczeń 2018 Luty 2018
N P W Ś C P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Nowa Strona LGD arrow Aktualności arrow Działanie na polanie - relacja
Działanie na polanie - relacja
06.10.2011.
 W piątkowe, niezwykle ciepłe i słoneczne popołudnie 30 września 2011 r. odbyło się w Jaworzu długo zapowiadane „Działanie na polanie”. Wydarzenie stanowiło realizację projektu autorstwa Stowarzyszenia Miłośników Sztuki, który zwyciężył w organizowanym przez LGD konkursie dla organizacji pozarządowych „LEADER – razem możemy więcej” na najciekawszą inicjatywę aktywizującą i integrującą mieszkańców obszaru LGD Ziemia Bielska.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie zabrakło reprezentantów żadnej gminy. A działań na polanie było wiele: „Ziemia bielska na widelcu”, czyli kulinarna rywalizacja gmin w daniach jednogarowych (uczestnicy degustowali kolejno potrawę każdej z ośmiu gmin i głosowali na najlepszą, nabijając otrzymaną na miejscu miskę na pal danej drużyny); „Sztuka dla każdego” – otwarte warsztaty artystyczne z ceramiki, koralików, malowania na szkle oraz filcowania, a także wspólne malowanie obrazu – mapy obszaru LGD; „Gminy twórczością pisane” – stoiska gmin oraz działających w nich twórców, jarmark i pokaz rękodzieła.

Ponadto uczestnicy mogli napić się aromatycznej, góralskiej herbaty, zapoznać z działalnością LGD, a także wziąć udział w konkursie fotograficznym i filmowym (trwa przyjmowanie zdjęć i filmów stanowiących relację z wydarzenia – wyniki już wkrótce). Wieczorem na polanie pojawiła się kapela góralska „Hajduk” ze Szczyrku, a na zakończenie w niebo pofrunęły płonące lampiony. Uczestnicy opuszczali teren „Gościńca Szumnego” uśmiechnięci i pełni pozytywnych emocji.
Zapraszamy do galerii .
 
O wydarzeniu napisali:
 
PROJEKT WSPÓŁPRACY
PROJEKT WSPÓŁPRACY