"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
PANEL WNIOSKODAWCY
PANEL BENEFICJENTA

E-mail:
"Maraton Sztuki" - relacja
26.06.2012.
 W miniony weekend (22-24 czerwca 2012 r.) Jaworze stało się tętniącym życiem centrum lokalnej sztuki. W ciągu trzech dni zorganizowanego przez nas „Maratonu Sztuki” odbyło się 56 warsztatów rękodzieła, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.
We wszystkich sesjach wzięło udział łącznie ponad 500 osób, a uczestnicy zgłębiali tajniki różnorodnych dziedzin: m.in. decoupage’u, filcowania, szydełkowania, biżuterii, scrapbookingu, wikliny, ceramiki, malowania na szkle, haftu, artystycznych nudelków, ozdób z drutu, koronki frywolitkowej, sztukatorstwa, kowalstwa artystycznego czy też mowy kamienia. Swoje unikalne umiejętności przekazywało kilkudziesięciu twórców – z naszego regionu i sąsiednich obszarów. Większość warsztatów odbywała się na terenie Sali „Pod Goruszką”, część natomiast w plenerze – wokół jaworzańskiego Amfiteatru.

Poza warsztatami w sobotę i niedzielę na terenie Amfiteatru działo się wiele: kiermasz był okazją do zakupu unikatowych produktów rękodzielniczych, nie zabrakło też efektownych pokazów rękodzieła: rekonstrukcji zbroi, rzeźby piłą mechaniczną, kowalstwa artystycznego i haftu historycznego. Na scenie wystąpili: mażoretki „Gracja”, zespół „Wilamowice”, Kabaret W Cudzysłowie, teatr przy Gimnazjum Nr 1 w Jaworzu ze sztuką „Moralność Pani Dulskiej”. Najmłodsi mieli również swoją wydzieloną przestrzeń, a w niej twórcze zajęcia.
 
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu współpracy KRAM – Krzewimy Rękodzieło Artystyczne Mistrzów realizowanego z partnerskimi LGD: LGD „Dolina Soły” z woj. małopolskiego,  LGD Spichlerz Górnego Śląska z woj. śląskiego i LGD Dobra Widawa z woj. dolnośląskiego.
 
Oto podsumowanie warsztatów przez kilku uczestników:

 „Uważam, że warsztaty były rewelacyjne. Nie przypuszczałam, że istnieje aż tyle technik rękodzieła. Oby więcej takich inicjatyw!”
 
„Nie sądziłam, że można robić tak piękne rzeczy, często niewielkim kosztem”.
 
„To był świetny pomysł. Nie sądziłam, że w tak bliskiej okolicy jest tylu twórców”.