"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
PANEL WNIOSKODAWCY
PANEL BENEFICJENTA


E-mail:
"Rajd z Fałatem" - relacja
06.08.2014.

W minioną sobotę, 2 sierpnia 2014 r. w Bystrej odbył się długo zapowiadany „Rajd z Fałatem” organizowany przez nas w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Bystra „Bystrzańska Inicjatywa”. Wydarzenie stanowiło realizację zwycięskiej inicjatywy IV edycji konkursu „LEADER – razem możemy więcej” na najciekawszą inicjatywę aktywizującą i integrującą mieszkańców.

 

Propozycji było sporo. Wielbiciele turystyki górskiej mogli wybrać jedną z tras prowadzących na schronisko szczytu znajdującego się na obszarze Gminy Wilkowice (Klimczok, Szyndzielnia, Kozia Górka lub Magurka Wilkowicka), odebrać Certyfikat Uczestnictwa i zejść na biwak do Bystrej, by otrzymać koszulkę z logo wydarzenia oraz wziąć udział we wspólnej zabawie.

 

W południe ruszył Górski Rajd Rowerowy na Klimczok, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Oni również zakończyli wyprawę na biwaku w Bystrej.

 

W tym samym czasie na boisku wielofunkcyjnym w Bystrej odbywały się rozgrywki piłkarskie młodych zawodników z gmin obszaru LGD.

 

Tego dnia w Bystrej można było bezpłatnie odwiedzić kilka miejsc. Przede wszystkim Muzeum Juliana Fałata – Fałatówkę, a także Starą Stolarnię – Izbę Regionalną, Izbę Tradycji oraz siedzibę LKS „Klimczok – Bystra”. Do tych wszystkich miejsc dowoziła uczestników Ciuchcia Beskidzka. Ponadto na bystrzyńskiej skoczni narciarskiej odbył się trening pokazowy.

 

Zwieńczeniem tych wszystkich aktywności był wspólny biwak, w ramach którego przy akompaniamencie Bystrzańskiej Kapeli można było degustować potrawy ze słynnego menu Fałata, wziąć udział w konkursach, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy i pokazy sportowe oraz odwiedzić stoisko medyczne. Najmłodsi mieli swoją twórczą strefę. Na zakończenie zagrał Zespół „Dzień Dobry”.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowało Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka.

 

Wkrótce opublikujemy galerię zdjęć z wydarzenia.