Technologia Tłumacz
PL GB DE IT Gmina Bestwina Gmina Czechowice-Dziedzice Gmina Jasienica Gmina Jaworze Gmina Kozy Gmina Por?bka Gmina Wilamowice Gmina Wilkowice Gmina Buczkowice
PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nowa Strona LGD arrow Aktualności arrow Pierwsze spotkanie ewaluacyjne już za nami
Pierwsze spotkanie ewaluacyjne już za nami
10.04.2015.

zapro31 marca 2015 r. w Świętoszówce odbyło się niezwykle ważne wydarzenie – spotkanie ewaluacyjne pn. „Wspólny sukces – Nowe rozdanie 2014-2020” skierowane do mieszkańców  obszaru, członków i sympatyków  LGD, lokalnych liderów, wnioskodawców, a także przedstawicieli samorządów, lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych i firm. Na nasze zaproszenie odpowiedziało około 140 osób. Głównym celem spotkania była ocena dotychczasowej działalności LGD, wdrażanej strategii i zrealizowanych projektów oraz otwarcie procesu tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

 

W pierwszej części spotkania podsumowaliśmy działalność LGD i pokazaliśmy, co udało się zrobić na przestrzeni minionych lat – zarówno pod kątem efektów w terenie związanych z projektami beneficjentów, jak i działań własnych LGD, których celem była przede wszystkim aktywizacja lokalnej społeczności i budowanie kapitału społecznego. Następnie Pan Witold Magryś, moderator spotkania, przedstawił, jak na ten moment rysuje się przyszłość podejścia LEADER i lokalnych grup działania oraz przybliżył temat tworzenia nowej strategii. W trzeciej części oddaliśmy głos samym uczestnikom, którzy na specjalnie przygotowanych ankietach mogli przedstawić swój punkt widzenia dotyczący dotychczasowych zmian, jakie nastąpiły w ich gminach, a także aktualnie istniejących problemów, potencjału i lokalnych potrzeb. Będzie to szczególnie ważny głos w trwającym procesie tworzenia nowej strategii dla naszego obszaru. Na zakończenie uczestnicy mieli okazję wziąć udział w twórczej aktywności – zaznaczając w sposób symboliczny na przygotowanych mapach, w jakim kierunku powinny pójść zmiany.

 

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie. O kolejnych inicjatywach związanych z tworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 będziemy na bieżąco informować.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania, która znajduje się tutaj .

 
PROJEKT WSPÓŁPRACY
PROJEKT WSPÓŁPRACY